Інформація про кварцовий камінь
Кварцовий камінь (кварцовий агломерат) – це різновид штучного каменю, який використовується для виготовлення стільниць, як матеріал для внутрішнього облицювання стін, а також для підвіконь, сходинків та інших елементів меблів та інтер’єрного оформлення.
Кварцовий камінь іноді помилково називають кварцитом (кварцит – гірська порода, що складається переважно з кварцу).
Склад кварцового каменю
До складу штучного кварцового каменю входить кварцовий пісок, смоли та пігменти. Частка кварцового піску становить 92-95%, смол – 7-4%, пігментів – приблизно 1%.
Провідні виробники кварцового каменю використовують технологію вібропресування, запатентовану італійською компанією Breton. Ця технологія забезпечує отримання однорідного за структурою, щільного непористого матеріалу.
Кварцовий пісок, пов’язаний високоякісними смолами, забезпечує кварцовому каменю твердість та міцність натурального кварцу. Нагадаємо, що натуральний кварц за мінералогічною шкалою твердості має значення 7, поступаючись лише корунду (твердість 8), топазу (твердість 9) та алмазу (твердість 10).
Важливою перевагою кварцового каменю в порівнянні з натуральним є відсутність пір, порожнин і мікротріщин. Цією цінною властивістю він зобов’язаний сполучним смолам та технології вібропресування.